Բերքի տոն Լիդեր դպրոցում. վառ գույներ և առատաձեռն նվերներ:
Նոյեմբերի 22-ին Լիդեր դպրոցում մթնոլորտը իսկական աշնանային տոնի մթնոլորտ էր. մենք նշեցինք Բերքի օրը՝ բնության առատաձեռն նվերների երախտագիտության տոն և հայոց հողի բերրիության խորհրդանիշ: Աշունն իր վառ գույներով ու հարուստ բերքով դարձավ այս տոնակատարության գլխավոր հերոսուհին։
Ամբողջ դպրոցը կերպարանափոխվեց՝ լցված աշնանային գույներով ու բույրերով։ Աշակերտները խանդավառությամբ զարդարեցին իրենց դասարանները՝ օգտագործելով բնական նյութեր՝ գունավոր տերևներ, ճյուղեր, մրգեր ու բանջարեղեն: Դպրոցի միջանցքները վերածվեցին իսկական աշնանային հեքիաթի:
Տոնի կենտրոնական իրադարձությունը դպրոցական տոնավաճառն էր, որտեղ աշակերտները ներկայացրեցին իրենց ստեղծագործական աշխատանքները՝ բնական նյութերից պատրաստված արհեստներ, գծանկարներ, հավելվածներ և այլն: Հյուրերն ու ծնողները ուրախ էին գնել այս յուրահատուկ հուշանվերները, որոնք ստեղծվել են երեխաների կողմից մեծ սիրով և երևակայությամբ:
Ուսանողների պատրաստած համերգային համարները դարձան տոնի իսկական դրվագ։ Աշնանն ու նրա առատաձեռնությանը նվիրված երգերը, պարերն ու բանաստեղծությունները ջերմ ու հոգևոր մթնոլորտ էին ստեղծում։ Տղաները դրսևորեցին իրենց տաղանդները և բարձր տրամադրություն հաղորդեցին բոլոր ներկաներին։
Եղել է նաև ավանդական հյուրասիրություն։ Աշակերտները և նրանց ծնողները աշնանային բանջարեղենով և մրգերով պատրաստել էին ազգային տարբեր ուտեստներ: Տոնի բոլոր հյուրերի համար իսկական նվեր դարձան անուշահոտ կարկանդակները, թթու վարունգները, մուրաբաները և այլ դելիկատեսները։
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել աշնանային բեմական հագուստի վրա։ Աշակերտներն ու ուսուցիչները դպրոց էին եկել աշնանային վառ հանդերձանքներով, որոնք էլ ավելի գույն ու զվարճանք հաղորդեցին տոնին։
Աշնանային փառատոնը Լիդեր դպրոցում դարձավ վառ ու հիշարժան իրադարձություն։ Այն թույլ տվեց ուսանողներին ոչ միայն զվարճանալ, այլև ավելին իմանալ իրենց ժողովրդի ավանդույթների, հողի վրա աշխատելու և բնության հանդեպ հոգատարության կարևորության մասին: Վստահ ենք, որ այս հրաշալի տոնը կդառնա մեր դպրոցի բարի ավանդույթը և կանցկացվի ամեն տարի։

Праздник осени в Leader School: яркие краски и щедрые дары!
22 ноября в Leader School царила атмосфера настоящего осеннего праздника – мы отметили День урожая, праздник благодарения за щедрые дары природы и символ плодородия армянской земли. Осень, с ее яркими красками и богатым урожаем, стала главной героиней этого торжества.
Вся школа преобразилась, наполнившись осенними красками и ароматами. Ученики с энтузиазмом украсили свои классы, используя природные материалы: разноцветные листья, ветки, плоды и овощи. Коридоры школы превратились в настоящую осеннюю сказку.
Центральным событием праздника стала школьная ярмарка, где ученики представили свои творческие работы: поделки из природных материалов, рисунки, аппликации и многое другое. Гости и родители с удовольствием приобретали эти уникальные сувениры, созданные детьми с большой любовью и фантазией.
Настоящим украшением праздника стали концертные номера, подготовленные учениками. Песни, танцы и стихи, посвященные осени и ее щедрости, создали теплую и душевную атмосферу. Ребята продемонстрировали свои таланты и подарили всем присутствующим хорошее настроение.
Не обошлось и без традиционного угощения. Ученики и их родители приготовили разнообразные блюда национальной кухни, используя осенние овощи и фрукты. Ароматные пироги, соленья, варенья и другие лакомства стали настоящим подарком для всех гостей праздника.
Особое внимание было уделено осеннему дресс-коду. Ученики и учителя пришли в школу в ярких осенних нарядах, что добавило празднику еще больше красок и веселья.
Праздник осени в Leader School стал ярким и запоминающимся событием. Он позволил ученикам не только весело провести время, но и узнать больше о традициях своего народа, о важности труда на земле и о бережном отношении к природе. Мы уверены, что этот замечательный праздник станет доброй традицией нашей школы и будет проводиться ежегодно.